Proč je nutné čistit fasádu?

Kde jsou ty časy, kdy se váš dům pyšnil novou fasádou a nikde nebyla ani šmouha? Dnes už se na něm podepsal zub času. Vybledlá barva, špína, mech a trocha grafického umění v podobě amatérských graffiti. Co s tím?

Proč je nutné čistit fasádu?

Jediný způsob, jak domu vrátit opět reprezentativní vzhled, je nechat ho vyčistit. Ať už jde o vaše soukromé bydlení nebo firmu, fasáda vždy něco prozradí o jeho majiteli. Na fasádě se usazuje spousta nečistot pod tíhnou různých faktorů, od prašnosti přes povětrnostní vlivy. Fasádu vám může “zdobit” prach, bahno, saze, popel, mechy, lišejníky, plísně nebo řasy.

Nabízí se otázka, jestli se investice do čištění vůbec vyplatí. Pokud nejste fanoušek estetiky, přesto byste se měli nad touto možností zamyslet. Domy v blízkosti prašných ulic mají i nedostatek slunečního záření, nemohou tak dostatečně proschnout a převážně na severní a západní straně zadržují škodlivou vlhkost. Právě nedostatečně suchá fasáda je dokonalým místem pro bujení všemožných mikroorganismů, plísní, řas a mechů. Především u plísní je jejich odstranění zcela zásadní, a to ze zdravotního hlediska. Díky větrání se spory plísní snadno dostanou do bytu a obyvatelé jsou ohroženi různými onemocněními jako jsou alergie, astma nebo kožní problémy. Při růstu plísně produkují škodlivé těkavé látky, které poškozují sliznice dýchacích cest, způsobují bolesti hlavy a nepříjemně dráždí oči, nos a krk. Některé druhy plísní jsou dokonce tak agresivní, že způsobují i závažná onemocnění typu orgánových mykóz. Při vdechnutí začnou plísňové spory v těle růst a klíčit, což je pro lidský organismus velmi nebezpečné.

Snad jsme vás příliš nevyděsili, ale chceme vás pouze upozornit na případná rizika. Dalším důležitým důvodem, proč čistit, je zabránění degradace fasády. Pokud se fasáda pravidelně neudržuje, dochází k biokorozi. Houby, mechy a lišejníky narušují strukturu fasády, a pokud nejsou včas odstraněny, vzniknou praskliny, které vedou ke snížení kvality a jejich vlastností. Na základě toho budete muset začít s renovací o pár let dřív.

Venkovní vzezření domu je také důležitým bodem. Pokud si s tím ale příliš hlavu nelámete, byste měli fasádu očistit alespoň před prodáním nemovitosti, ať je pro případného kupce atraktivní na pohled nejen zevnitř, ale i zvenku.

Čištění oken oproti mytí fasády je naprostá hračka. Jak moc je čištění náročné, záleží na typu a stupni znečištění. S vhodně zvolenou technikou se lze zbavit nečistot jedna dvě. Pokud budete potřebovat umýt fasádu, zámkovou dlažbu, střešní krytiny, betonové povrchy, kamenné zídky a další, kontaktujte nás a my se s našim mycím komandem pustíme do práce.


Tlakovemyti.cz

WEBER EU s. r. o.
Bahno-Příkopy 394
Frýdek-Místek
738 01

IČ: 06268030
DIČ: CZ06268030
bankovní spojení: 280405394/0300


© 2019 WEBER EU s.r.o. Všechna práva vyhrazena